Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
25 Ekim 2015, 20:13
necla
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizin Doğal Güzelliklerini Anlatan Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizin Doğal Güzelliklerini Anlatan Kompozisyon

Peri bacaları

Doğal güzellikler, doğal koşullar aracılığıyla oluşan turistik alanları ifade etmektedir. Ülkemiz de bu şekilde meydana gelen doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir ülkedir.

Türkiye, kuzey yarım kürede orta kuşakta yer almaktadır. Dolayısıyla dört mevsimi bir arada yaşamaktadır. Bu durum ülkemizin doğal güzelliklerini arttıran bir unsurdur. Doğal güzellikler ülkemizde; yeryüzü şekillerinin rüzgar, deniz, akarsu gibi etkenlerle aşınması; yeraltı kaynaklarının farklı yollarla yeryüzüne çıkması veya mevsimsel etki ile oluşabilmektedir. Örneğin; peri bacaları rüzgar aşındırması sonucunda oluşmuş doğal güzelliklerdir. Volkanik faaliyetler sonucunda meydana gelen arazide hafif bir kayaç olan tüf aşınırken, volkan camı olarak bilinen obsidyen aşınmamış ve günümüzdeki şeklini almıştır.

Ülkemizdeki doğal güzelleri korumak adına yapılan çalışmalara katkıda bulunmak önemlidir. Zira doğal güzelliklerin meydana gelmesi uzun zaman almakta ve ülkemizi yaşanılır yapmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Öğretmenler günü ile ilgili kompozisyon kısa konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
yurdumuzun dogal guzelliklerini anlatan yazi, türkiyenin doğal güzellikleri ile ilgili kompozisyon, türkiyenin doğal güzellikleri kompozisyon, ulkemizin Guzelliklerini kisaca anlatan yazi
HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum klasor Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.