Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
06 Eylül 2015, 17:41
nisa
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Kurtuluş savaşı ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Kurtuluş Savaşı Milli Mücadele İstilal Harbi

Kurtuluş savaşı ile ilgili kompozisyon

Kurtuluş Savaşı Türk tarihinde muhakkak en fazla öne çıkmış savaş olarak bilinir. Kurtuluş Savaşı milletimizin İtilaf devletlerine karşı verdiği milli mücadelenin ta kendisidir. Bu nedenle devlet tarihimizde olduğu kadar dünya tarihinde de önemli bir yere sahiptir.

Tarihi değiştiren pek çok savaş ve yeniliğe tanık oluruz. Kurtuluş Savaşı da bizim tarihimizi kökten değiştiren bir savaş olmuştur. 1919 yılında başlayıp 1922 yılında sona eren savaş vatanımızı gerçek manada kurtaran bir mücadele olmuştur. Bu savaş ile birlikte milletimizin gücü ve bağımsızlık tutkusu adeta yeniden hayat bulmuştur. Bağımsızlık sevdamızın en güzel örneği olan bu savaşa İstiklal Harbi de denmektedir. Öyle ki savaş sırasında topluma moral vermek amacıyla TBMM tarafından yapılan bir yarışma sonucu Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı milli marşımız olarak kabul edilmiştir.

Kısıtlı olanaklara rağmen kazanılan Kurtuluş Savaşı milletimize gelişme imkanı ve refah getirmiştir. Aynı zamanda diğer milletlere vatan sevgimizi gösteren bu muhabereyi umutmak mümkün değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
kurtuluş savaşı ile ilgili kompozisyon, kurtuluş savaşı kompozisyon, kurtuluş savaşının önemi ile ilgili kompozisyon, kurtuluş savaşında rol alan kadınlarla kompozisyon indir, kurtulus savasi ile ilgili yazilar
30 Ekim 2015, 10:28

Abone
Üyelik Tarihi: --
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 9219

Kurtuluş Savaşı bu ülkenin var olma savaşıdır.Mustafa Kemal Atatrk önderliğinde yapılan bu savaş bizlerin bugün bu ülkede yaşamamıza vesile olmuştur.Atatürk’e ve arkadaşlarına çok teşekkür ederiz.Ruhları şad olsun.Kompozisyonu da çok beğendim.

18 Nisan 2016, 13:12

Abone
Üyelik Tarihi: --
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 9219

KURTULUS SAVASI MİLETİMİZİZ BAĞIMSİZLİĞİNI TEMSILİ OLARAK BILİNEN SAVAS OLUP ATALARIMIZIN NE KADAR ZORLU BIR MUCADELEYE GİRDİGİNİ ANLATMAKTADIR

HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum klasor Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.