Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
12 Aralık 2015, 10:51
akif
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Küresel Isınma ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Küresel Isınma ile ilgili kompozisyon
küresel ısınma kompozisyon

Dünyayı daha yaşanır hale getirmek
Son yüzyılın en büyük tehlikelerinin başında küresel ısınma gelmektedir.Yapılan araştırmalarda, küresel ısınmaya acil çözümler bulunmadığı takdirde dünyamızın yaşanabilir olma özelliği kalmayacaktır.Bu da canlıların nesillerin tükenmesi gibi sorunları ortaya çıkartmaktadır.
İnsan nüfusun artması,gelişen ve değişen teknolojinin üretiminde,fabrikaların bacalarından çıkan zehirli gazların artması,nükleer tesislerin artması,sera gazlarının salınımı küresel ısınmanın artmasına neden olmaktadır.Küresel ısınma nedeni ile kutuplardaki buzlar hızla erimekte,mevsimlerde değişiklikler olmakta,seller ve diğer felaketlerin artmasına neden olmaktadır.İklim değişiklerine neden olan küresel ısınma yaz ve kış mevsimlerinin ani geçişine neden olmaktadır.Başta hayvanlar olmak üzere bir çok bitki türünün de nesilleri tükenme tehlikesi göstermektedir.Ekolojik dengenin bozulması insanların da yaşamlarını olumsuz etkilemektedir.Dünyanın sonunu getirebilecek olan bu sorunun ilk önce durdurulması sonra geriletilmesi için insanların ele ele vermesi ve gereken önlemleri alması gerekir.
Bu dünya sadece bizim değil aynı zamanda tüm canlıların barınağı,yuvasıdır. İnsanların dünyayı yok etmemesi ve dünyanın daha güzel ve yaşanır bir yer olması için çalışmalar yapması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Kötü söyleme eşine ağu katar aşına atasözü ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
küresel ısınma ile ilgili kompozisyon, kuresel isinma ile ilgili paragraf, kuresel ısınma kompozisyon, küreselleşme ile ilgili konuşmalar, kuresel isinma ile ilgili dusunceler
HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum diriliş Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.