Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
14 Eylül 2015, 22:43
murat
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Çarpım tablosu ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Çarpım Tablosu

Çarpım tablosu ile ilgili kompozisyon

Çarpım tablosu, birden dokuza kadar olan rakamların birbirleriyle çarpımları sonucunda oluşturulmuş çizelgeye verilen isimdir. Çarpım tablosuna çarpım cetveli veya kerrat cetveli de denilmektedir.

Çarpım tablosu yaklaşık 1800 sene önce Çin’de kullanılmaya başlanmıştır. Kim tarafından meydana getirildiği tam olarak bilinmemektedir. Buna rağmen oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Matematikte temel bilgilerden biri olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde özellikle ilköğretim müfredatında çarpım tablosunun öğrenilmesi konusunda çeşitli aktiviteler yer almaktadır. Matematik bilinene bilgi ekleme yöntemiyle öğrenilen bir ders olduğundan dolayı çarpım tablosunu ezbere bilmeyen bir öğrencinin işi oldukça zordur. Çarpım tablosu ezberlenir. Ancak bu ezberleme sayılarının çarpımı arasındaki mantık kavrandıktan sonra gerçekleştirilmelidir.

Çarpım tablosu evrensel bir bilgi cetvelidir. Sayısal derslerin öğretiminde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kişinin çarpım tablosunu ezberleyebileceği en ideal yaşlarda ezberlemesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
kompozisyon hesap cetveli
HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum diriliş Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.