Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
13 Haziran 2015, 20:23
nisa
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Bayrak ve bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Bayrak ve bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon

Türk Bayrak Kırmızı Ay Yıldız

Bayrak Demek

Bayrak bir milletin bağımsızlığının kuşkusuz yegane sembollerinden biridir. Her milletin sahip olduğu bir milli marş olmayabilir, lakin her hür milletin bayrağı olmalıdır. Bayrak bağımsızlıktır. Bayrak zaferdir.

Kendi bağımsızlığını kazanmış devletler bayrak sahibidir. Bayrak sadece bir kumaş parçası olarak görülmemelidir. Bayrağın rengi, üzerindeki işaret bir şeylere göndermedir ve bu göndermeler milletin önceliklerini yansıtmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin sahip olduğu bayrağı düşünelim; milletimizin bayrağı ay yıldızlı al bayraktır. Bu bayraktaki kırmızı renk şehit kanını temsil eder. Hilal ve yıldız ise bağımsızlığımızın sembolü olarak bilinmektedir. Yani bayraktaki görsellik sadece göz zevkine değil kalbe de hitap etmektedir.

Bayrak bir milletin hürriyetinin en mühim hadisesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bayrağımızı sevmeli ve ilelebet korumak için her türlü fedakarlığı yapmalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bayrak sevgisi, bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon, Bayrak sevgisi kompozisyon, bayrak ile ilgili kompozisyon yazıları
HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum klasor Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.