Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
15 Mayıs 2016, 11:14
Mehmet Akif
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Ateş düştüğü yeri yakar atasözü ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

ateş düştüğü yeri yakar
Ateş düştüğü yeri yakar kompozisyon örneği
Acıyı yaşayan ile uzaktan bakan

İnsanların başlarına gelen felaketlerin, acıların, üzüntülerin anlaşılabilmesi mümkündür; fakat bunları anlamak, hissetmek ile yaşamak arasında ciddi farklar vardır.Dışarıdan ne kadar empati yapılmaya çalışılsa bile acıyı ancak çeken en yoğun yaşar.

Ateş nasıl ki düştüğü yeri yakar ise insanların başlarına gelen acı olaylar da o insanları etkiler, üzer.Yaşamın içinde bir çok sevinçli ve üzücü olaylar yaşarız.Yakınlarımız bizlere destek olur, özellikle üzücü olaylarda yanımızda olurlar ve acılarımızı paylaşırlar.Fakat bu paylaşımlar bizim acımızı azaltmakla beraber dindirmez. Örneğin bir ailede baba vefat ettiği zaman o aile için çok acı ve keder dolu günler olur.İnsanlar eş dost tanıdıklar taziye gelirler.Bütün bunlar acının paylaşılması destek olma amacı taşır.Fakat o ailenin içine ateş düşmüştür.Bu ateş de ancak onları yakar.Diğer insanların bu durma üzüntüsü ile aile bireylerinin üzüntüsü aynı değildir.

Her olayın etkilediği insan gurupları farklılıklar göstermektedir.Olayı yaşayanlar ile dışarıdan bakanlar ve yaşamayanlar faklı kategorilerde yer alırlar.Olayın etkilediği insanlar ile etkilemediği sadece duygusal olarak daha az etkilediği insanlar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Et tırnaktan ayrılmaz atasözü ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum klasor Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.