Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
19 Mart 2016, 09:29
Mehmet Akif
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’yi anlatan kısa yazı

Sponsorlu Bağlantılar

güzel türkiye
Türkiye Asya ve Avrupa kıtasını birleştiren, köprü görevi yapan, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kültürel değerleri çok fazla olan güzel bir ülkedir.Jeopolitik önemi fazla olan bir ülkedir. Türkiye sevgi saygı ve hoşgörü ülkesidir.Bir çok din,ırk ve mezhebe sahip insanların birlikte yaşadığı doğal, kültürel, güzellikleri çok olan bir ülkedir.Halkının % 98’i Müslümandır.Yedi coğrafi bölge ve 81 tane il vardır.Ülkenin genelinde ılıman iklim hüküm sürerken karasal ve Akdeniz iklimi daha çok görülmektedir. Ekonomisi tarım sanayi turizm ve hayvancılık yönünden canlıdır.Tarım alanları çok elverişlidir.Her çeşit sebze ve meyve yetiştirilmektedir.Karadeniz bölgesinde çay ve fındık üretimi çok fazladır.Akdeniz bölgesinde seracılık yapılırken dört mevsim tarım yapılabilmektedir.Yeraltı zenginlikleri de fazla olan Türkiye2de değişik madenler çıkartılmaktadır.Nüfusu yaklaşık 72 milyon kadardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Kıyıdan ayrılmaya cesaret eden insan engin okyanuslara ulaşır düşünce yazısı konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
türkiye yi genel anlamda tanıtan bir yazı, türkiyemizi anlatan yazılar, türküyeyi̇ anlatanyazilar, türkiyemizi tanıtan la ilgili şiir, turkiyeyi anlatan kisa yazo
14 Mayıs 2016, 12:50

Abone
Üyelik Tarihi: --
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 9219

süper bir site buuu

HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum klasor Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.