Hoşgeldiniz ( )
Yorum Yaz
28 Şubat 2015, 19:14
Necal
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

Mo’nun Gizemi kitap özeti kısa

Sponsorlu Bağlantılar

Monun Gizemi roman özeti
Monun Gizemi kitap özeti
Avustralya’ya gidiyordum. Uçakta her haliyle garip ve gizemli genç bir adamla tanıştım. Kendisi Genetik Mühendisiydi. Onunla İnsan kopyalama olgusu üzerine ürperti verici konuşmalar yaptık. Daha sonra o bana roman yazmam için yürek hoplatıcı bir serüven aktardı. Bu serüveni birbirlerine tutkulu bir aşkla bağlı olan Defne ve Burç adında liseli iki genç yaşamıştı. Böylece her sayfasında acaba sorusuyla insanı kuşatan bu soluk kesici roman ortaya çıktı.

Ne var ki Bu olayda aklıma takılan bazı soruların yanıtlarını hala bulabilmiş değilim : Yok arkadaşım Burç gerçek bir insan mıydı? Yoksa ben gen teknolojisi ve canlı kopyalama yöntemiyle laboratuvarda oluşturulmuş biriyle mi yolculuk yapmıştım? Okurlarımdan bu romanla ilgili olarak bana gelen övgülerle birlikte “Bu roman gerçek mi ? Mo diye bir yaratık var mı ?” sorularını içeren mektup faks ve e.mail’ler den anladığım kadarıyla sevgili gençler Mo’nun gizemiyle adamakıllı kuşatılmış durumdalar.

Bir gün Gülten Dayıoğlu gençlik ve çocuk kitapları yazarları toplantısına gitmek üzere Avustralya’ya yola çıkar. Avustralya’ya gitmek için bindiği uçakta her haliyle garip ve gizemli bir adamla tanışır. Bu adam bir Genetik Mühendisidir. Gülten Dayıoğlu onunla insan kopyalama üzerine ürperti verici konuşmalar yapar.

Daha sonra o Gülten Dayıoğlu’na yürek hoplatıcı bir serüven aktarır. Bu serüvende Mo yaratığı adlı hem deniz dibinde yaşayabilen hem karada hem de gökyüzünde yaşayabilen bir canlı vardır. Mo bir metre boyunda balık gibi oval ve tombul bir bedeni vardır. Yuvarlak başının tam ortasında dokuz küçük tümsekle çevrili yumruk kadar bir çıkıntısı bulunan olağan üstü bir yaratıktır. Ayrıca gözleri yuvarlarında her yöne dönebilmektedir. Böylece deniz ve göğün derinliklerini açık seçik görebilmektedir.

Serüvende de Mo yaratığı adlı canlının gizemi ve Defne ile Burç adında iki liseli gencin aşkları anlatılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Mevlananın sevgili ile ilgili sözleri konulu makalemizi okudunuız mu?

HIZLI CEVAP YAZ

Mesajınız:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Forum Klasör
Forum klasor Forum Klasör | Forum Klasör
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.